Álláspontja szerint nincs olyan más alapvető jog vagy alkotmányos érték, amelynek védelme érdekében a feltétlenül szükséges mértékben, az elérni kívánt céllal arányosan korlátozható lenne az Alaptörvény IX. cikk (2) bekezdésében nevesített alapjog. A Kúria döntése tehát véleménye szerint alaptörvény-ellenes, mert az túlzott mértékben korlátozza a kormány tájékoztatási jogát, a kormányzati kommunikációt. Ezen túlmenően a végzés sérti a tisztességes eljáráshoz való jogot is, mivel a Kúria nem mérlegelte kellőképpen a kormányzat tájékoztatási kötelezettségét. Ab: A kormány tájékoztatott és nem a politikai ellenzékről beszélt Az Ab kiemelte, hogy a bíróságok feladata a jogszabályok értelmezése és nem azok megalkotása. A túlzottan tág jogértelmezés így a jogalkotás területére viszi a bíróságokat. Az Alaptörvény szerint ezen túlmenően úgy kell jogszabályt értelmezni, hogy abból kell kiindulni, hogy a jogszabály a józan észnek, közjónak, az erkölcsnek és a gazdasági megfontolásoknak megfelel.

ORIGO CÍMKÉK - Kormányzati Tájékoztatási Központ

A kereskedelmi szervezetek és az Idősügyi Tanács javaslatára a kormány felfüggeszti az idősek vásárlási idősávját december 12. szombattól, ezzel segítve, hogy a karácsonyi bevásárlások idején ne legyen tumultus az üzletekben. A felfüggesztés ezzel ellentétes döntésig marad érvényben – az erről szóló kormányrendelet hamarosan olvasható a Magyar Közlönyben. Szombattól időkorlátozás nélkül vásárolhat bárki az élelmiszerboltokban, a patikákban és drogériákban is. Az idősek vásárlási sávjának felfüggesztését a hazai kereskedelmi szervezetek kezdeményezték az ünnepi időszakra jellemző zsúfoltság csökkentésére. A javaslattal az Idősügyi Tanács is egyetértett, ezért a kormány úgy döntött, hogy felfüggeszti az idősek vásárlási idősávját. Arra azonban felhívjuk a figyelmet, hogy vásárlás során továbbra is kötelező a maszk viselése! Az időseket arra kérjük, hogy ha tehetik, akkor inkább kérjék hozzátartozójuk segítségét a bevásárláshoz, de ha személyesen mennek vásárolni, akkor kerüljék a zsúfolt üzleteket!

"hogyha a NATO úgy dönt, akkor akár katonait is. " 2022. 22. Márki-Zay Péter: "Tehát, hogyha a NATO úgy dönt, hogy akár fegyverekkel is támogatja Ukrajnát, akkor természetesen ezt mi is támogatni fogjuk" 2022. 23. Márki-Zay Péter: "A fegyverszállításokat is támogatnám, amennyiben a NATO és az EU így döntene. Mindig a közös döntéseket követnénk. 03. Rónai Sándor: "Nagyon sajnálom a magyar kormány tegnapi bejelentését, mi szerint mi nem segítjük 100 százalékig ezt a folyamatot, hiszen más uniós tagállamok, például fegyverek szállításában segítenek. Rónai Sándor azt is mondta, szerinte ezzel hazánk nem veszélyeztetné a kárpátaljai magyarságot. "

Hírlevél feliratkozás Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit. Feliratkozom a hírlevélre

Az Alkotmánybíróság tanácsa mindezek alapján megállapította, hogy a Kúria döntése Alaptörvény-ellenes, ezért azt megsemmisítette. (Borítókép: Bodnár Patrícia / Index)

Index - FOMO - Nyíltan reagált a 30Y zenekar a kormány levelére, amit bírál a Magyar Helsinki Bizottság is

"Tájékoztatás a vasárnapi népszavazásról" tárggyal érkezett levél sokak e-mail-címére a Kormányzati Tájékoztatási Központtól. A 30Y zenekar a Facebook-oldalán nyilvánosan reagált a levél tartalmára, illetve közölte az abban foglalt kérdésekre adandó válaszát is. Április 3-án a választások mellett népszavazást is tartanak. Erről küldött kör-e-mailt a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) a birtokában lévő e-mail-címekre. A 30Y is megkapta a tájékoztatást, amire a Facebook-oldalukon reagáltak a zenészek. "Tisztelt Hölgyem/Uram! Ma, amikor háború dúl a szomszédunkban, a legfontosabb kérdés, hogy Magyarország belekeveredik-e a háborúba, vagy kimarad belőle. Ez foglalkoztatja a magyar emberek többségét. Az a célunk, hogy továbbra is megőrizzük hazánk biztonságát. Jövőnk ugyanakkor azon is múlik, hogy meg tudjuk-e védeni gyermekeinket" – idézett a levélből a zenekar, majd az olvasottakat kielemezve nyilvánosan válaszolt a bejegyzésében. Ha levelet kapunk – és mindannyian kaptunk alighanem – érdemes válaszolni rá.

A civil jogvédők ezért a Nemzeti Választási Bizottsághoz (NVB) fordultak, azt akarják elérni, hogy az NVB mondja ki: jogsértés történt, és tiltsa el a kormányt a további jogsértésektől, illetve szabjon ki rá bírságot. A kormány üzenete szerintük súlyosan sérti a kampányt folytató szervezetek esélyegyenlőségét is, emiatt úgy vélik, még a népszavazás előtt ki kell küldeni az Amnesty International Magyarország, a Háttér Társaság és más civil szervezetek érvénytelen népszavazási válaszokra buzdító kampányüzenetét is.

kormányzati tájékoztatási központ közleménye

Részben azt, hogy köszönjük, nekünk is fontos a béke, és nekünk is fontosak a gyermekeink. Azt is gondoljuk, hogy a békétlenség nem kívülről támadt eddig sem, a biztonság pedig egyáltalán nem nevezhető békének. Gyermekeinket pedig inkább a manipuláció és a hatalom retorikai alakzataitól védenénk – de nem úgy, hogy elzárjuk őket, hanem úgy, hogy megismertetjük velük annak természetét. Amiként a világ és a benne élők sokféleségét. És mivel hiszünk bennük, és szeretjük őket, rájuk bízzuk, miként gondolkodnak majd a világról és benne önmagukról – olvasható a bejegyzésben, amit az alábbiakkal zártak: MI, A 30Y KÖZÖSSÉGE EZT TESSZÜK: ÉRVÉNYTELEN SZAVAZAT AZ ÉRVÉNYTELEN KÉRDÉSEKRE XX. A Magyar Helsinki Bizottság is bírálja az említett körlevelet – álláspontjuk szerint ugyanis a kormány ezzel jogszerűtlen kampánytevékenységet folytat, mivel a KTK által a koronavírus-járvány alatt tájékoztatás céljából gyűjtött e-mail-címeket használja, amihez a polgárok nem járultak hozzá. Emellett a kör-e-mail tárgyában szereplő "tájékoztatás" szó is félrevezető és megtévesztő szerintük, mert valójában népszavazási kampánytevékenység és nem tájékoztatás a levél tartalma.

Hétfőtől megszűnik a maszkviselési kötelezettség | Demokrata

A rezsicsökkentést pedig továbbra is fenntartjuk, ezáltal a magyar családok fizetik Európa egyik legalacsonyabb gáz- és áramdíját - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

Az Alkotmánybíróság megállapította azt is, hogy a hírlevélben szereplő »ellenzék« kifejezés sem egy meghatározott politikai pártra vagy jelölő szervezetre utal, hanem a kormány álláspontjához képest határozta meg a nem kormányzati álláspontot mintegy gyűjtőfogalomként. Ebben a tekintetben sem lehet tehát azt állítani, hogy a kormány a vizsgált hírlevélben kampánytevékenységet folytatott volna, hanem a demokratikus közvélemény kialakítását elősegítendő bemutatta a kormány álláspontjához képest különböző álláspontot, véleményt. A határozat indoklása szerint egy olyan váratlan, rendkívüli és az állampolgárok biztonságérzetét alapjaiban meghatározó helyzetben, amikor Magyarország közvetlen szomszédságában háború van, az állampolgároknak joguk van tudni, a kormánynak pedig az Alaptörvény IX. cikk (2) bekezdésére is visszavezethetően kötelessége közölni, mi az álláspontja a kialakult helyzetről. Az Alaptörvényből az következik – mutatott rá egyhangú döntésében az öttagú tanács –, hogy a tájékoztatási kötelezettség mindenkori címzettjének a tényeken alapuló helyzetet kell objektíven, a demokratikus közvélemény kialakulását elősegítendő, a saját álláspontjától eltérő véleményeket is bemutatva a lehető legszélesebb körű nyilvánosság elé tárnia.

  1. PTE Természettudományi Kar
  2. Kormányzati tájékoztatási központ közleménye
  3. A kormány kiterjesztette a kamatstopot
Sunday, 10 July 2022