Családi kör [ szerkesztés] Itt általában megszabott időpontokon családok találkozhatnak eszmecserére, beszélgetésre a családokat érintő kérdésekről. Szabadidős programok, mint zarándoklatok, kirándulások és színházlátogatás szervezése. Ifjúsági Ének és Zenekar [ szerkesztés] Minden hónapban két szentmisén, elsőáldozás alkalmával, bérmálkozáskor, ifjúsági keresztúton szoktak gitározni a templom fiatal énekkara. Pénteken 18 órai kezdettel jönnek össze a templom Kaszap István teremben gyakorolni. Schönstatt Családmozgalom [ szerkesztés] Magyar Schönstatt Családmozgalom Schönstatt a katolikus egyház egyik jelentős megújulási mozgalma. Neve egy németországi városka Vallendar részének nevével azonos. Itt jött létre Kentenich József atya 1912-ben kezdődött nevelői tevékenységéből a mozgalom és innen kiindulva terjedt el először Németországban, majd Európa több más országában s végül mind az öt földrészen. Célja, hogy tagjaiban és tagjai által egyre inkább megújuljon a katolikus egyház: legyen élő keresztényekből épülő egyház, melyet a szeretet alapvető ereje hordoz.

  1. 🕗 Nyitva tartás, 21, Templom tér, érintkezés
  2. XIX. kerület - Kispest | Kispesti Nagyboldogasszony Főplébánia
  3. Budapest-Kispesti Nagyboldogasszony főplébánia - Esztergom-Budapesti Főegyházmegye
  4. Budapest-Kispesti Nagyboldogasszony plébániatemplom - Esztergom-Budapesti Főegyházmegye
  5. Kispest.hu - Templomtörténelem és múltidézés
  6. Kispesti Nagyboldogasszony Plébánia – Zestart

🕗 Nyitva tartás, 21, Templom tér, érintkezés

  1. Kispesti nagyboldogasszony plébánia
  2. Kispest.hu - Kispesti Kulturális Napok
  3. Minecraft adventi naptár 1.7.10
  4. 🕗 Nyitva tartás, 21, Templom tér, érintkezés

XIX. kerület - Kispest | Kispesti Nagyboldogasszony Főplébánia

A látható görög betűk pedig ezt jelentik, hogy Mária istenanya és, hogy A világ királynéja és Mária a kegyelemmel teljes. templom két oldalbejárata fölött az Angyali Üdvözlet és a Fájdalmas Anya jelenete látható. A templom különlegességei [ szerkesztés] Az orgona [ szerkesztés] A régi kistemplomban méreténél fogva –és nem utolsósorban a szegénysége miatt –csupán egy harmónium szolgálta hangjával a liturgiát. Jellemző az akkori állapotokra, hogy amíg a leltár szerint a harmónium 500 koronát ért, addig a templom összes egyéb berendezésének (kelyhek, liturgikus ruhák, könyvek, padok, stb. ) együttes értéke nem haladta meg a 800 koronát. A templom kiadványa [ szerkesztés] A templomnak saját kiadványa is van, aminek a templom után, Nagyboldogasszony a neve. Ez általában egy néhány oldalas kis szórólap, amin általában egy, a bibliából idézett történet, néhány irodalmi írás (történet, vers), néhány hittudományi írás és a templom programra-i találhatók meg. A kiadvány 22 éve működik és több számot is megért.

Budapest-Kispesti Nagyboldogasszony főplébánia - Esztergom-Budapesti Főegyházmegye

Schönstatt családok a lehetőségek szerint évente egyhetes családnapokon vesznek részt, együtt az egész család(10-15 család). Ezen a héten előadásokat hallgatnak, beszélgetnek, imádkoznak a résztvevők, időt szakítanak a házastársak egymás számára, a gyermekeik számára és kötődések jönnek létre az egyes családok között is. A közösségeken kívüli munka [ szerkesztés] Több iskolában van hittan tanítás világi hitoktatókkal. Közösségi termeikben is folyik általában hitoktatás. Több ifjúsági és házas csoport is működik, akiken keresztül kapcsolódnak a katolikus egyház különböző lelkiségi mozgalmaihoz is. A katolikus, a görögkatolikus, a református, az evangélikus és a baptista egyház, valamint a kerület önkormányzata 1992-ben létrehozta a Reménység Alapítványt, ami működteti a 8 osztályos Reménység Két Tanítási Nyelvű Keresztény Általános Iskolát. Evvel jó példát mutat az ökumenikus együttműködésre. A Hunyadi utca 2-4-ben van a Szent Ignác Katolikus Egyetemi Kollégium működésében is részt vesz a főplébánia.

Budapest-Kispesti Nagyboldogasszony plébániatemplom - Esztergom-Budapesti Főegyházmegye

A kerületen belül Kispest egyik főterén, a Templom téren van a templom, az Ady Endre úttól néhány lépésnyire. Története [ szerkesztés] Kispest régen Szentlőrincpusztához tartozott, és a mai templom helyén ekkor csak egy kis kápolna állt. Így hát nagy volt a lakosok öröme, amikor Peitler Antal váci püspök Ribényi Antalt nevezte ki állandó pappá Kispestre. Először a plébánia épülete készült el, majd a templomnak is letették az alapkövét 1903. június 7-én. A templom védőszentje Szent Rudolf lett, e döntéshez hozzájárult, hogy nem sokkal korábban, 1889. január 30-án halt meg Rudolf trónörökös. Horváth József ceglédi esperes végezte a templom felszentelését 1904. október 23-án. A templom tervezője Hofhauser Antal volt. Ribényi Antalt halála után a templom kápolnájában helyezték végső nyugalomra. A második világháborúban több sérülést is szenvedett az épület, például ekkor semmisültek meg az ajtók felett lévő eredeti domborművek és egészen az 1999-es felújításig 22 golyó ütötte nyom volt látható a templom falán.

Kispest.hu - Templomtörténelem és múltidézés

Kispesti Nagyboldogasszony Plébánia – Zestart

2021. szeptember 03. 20:57 smisi05 ⇒ A Gajda-féle kispest-ben olvastam a szoboravatásról szóló riportot. Az első szónok, Hiller István kulturált hangvételü beszédet mondott,... Szent István-szobrot avattak Templombúcsút tartanak a Kispesti Nagyboldogasszony Főplébánián augusztus 15-én, hétfőn. A kispesti templom Nagyboldogasszony tiszteletére lett felszentelve, ezért búcsúnapja augusztus 15-én lesz. Ez alkalomból ünnepi szentmisét tartanak a templomban este 6 órától, melyet Varga Lajos püspök fog celebrálni. 0 Hozzászólás - legyél te az első! Az oldal üzemeltetője a KONTEXT-KOMMUNIKÁCIÓ Kft. minden itt megjelent és publikált cikk, kép- és hanganyag másodközlési jogát fenntartja. A megjelent cikkeket, kép- és hanganyagokat csak a jogtulajdonos - jelen esetben a KONTEXT-KOMMUNIKÁCIÓ Kft. - előzetes és írásos engedélye alapján lehet más oldalon, írott vagy elektronikus médiában közzétenni. Bővebben » A újság és hírportál a XIX. kerület életéről, legfontosabb eseményeiről és mindennapjairól számol be.

Kispest egykor önálló település volt, területe valamikor Szent Lőrinc pusztához tartozott. A gödöllői Grassalkovich uradalom részeként. Területén pásztorok éltek, így a búcsút Szent Vendel napján tartották. A Mai templom tornyának helyén egy földes padozatú kápolnába jártak imádkozni a lakosok. A használt oltárt és néhány padot a Mátyás templomtól kapták ajándékba. Nagy volt az öröm, amikor Peitler Antal váci püspök 1883 augusztus 1-én Ribényi Antalt nevezte ki állandó papnak Kispestre. Először a plébánia épülete készült el 1884-ben. Templomunkat Ribényi Antal (1883-1910) Kispest első lelkésze építette fogadalmi templomként, Szent Rudolf tiszteletére, neogót stílusban. Építéséhez Rudolf trónörökös 1889. január 30. -án bekövetkezett halála adta az ötletet. Az anyagi javak előteremtésére országos gyűjtést szervezett, Wekerle Sándor miniszter pártfogásával. Téglajegyet is kiadtak 1 Ft értékben. A világ katolikus misszióiból Ribényi Antal ötlete nyomán mintegy ötezer tárgyat és 300 képet kaptak kiállítás rendezésére.

  1. Miss mood baba dalszoveg wikipedia
  2. Ipad akkumulátor cseréje mennyi idő
  3. 1146 budapest bethesda utca 3.2
  4. Antus bácsi ajándékboltja
Tuesday, 12 July 2022